OWN verslumo įgūdžių įsivertinimo gairės

Idėjų vertinimas apima daugelio veiksnių, tokių kaip kaina, poveikis, vertė socialinėje, kultūrinėje ir ekonominėje aplinkoje, įvertinimą ir pan.  Apsibrėžkite aiškius kriterijus, kad pasirinktumėte geriausią idėją.

Kad būtumėte sėkmingi verslininkai, turite gebėti atpažinti galimybę ją pamatę. Kalbant konkrečiau, turite sugebėti nustatyti problemą ar spragą ir pasiūlyti naujovišką sprendimą.

Koks metodas, jūsų manymu, yra geras atspirties taškas ieškant naujoviško sprendimo nustatytai spragai?

Marija su vyru grįžo iš užsienio prižiūrėti sergančio uošvio. Tada ji suprato, kad reikalinga asmeninė priežiūra. Jie norėjo pasitelkti technologijas, kurios leistų nuspėti, jog senyvas žmogus jaučiasi prastai. Dėl to jie sugalvojo sukurti prognozuojamosios sveikatos priežiūros platformą, kuri tam naudoja duomenų jutiklius. Augantis išmaniųjų telefonų naudojimas jiems suteikė galimybę įgyvendinti savo idėją..

Ar galėtumėte identifikuoti procesą, kurį jie taikė siekdami paskatinti savo naują verslą?

Kūrybingi žmonės randa ryšių tarp skirtingų idėjų ir panaudoja šiuos ryšius problemoms spręsti. Dažnai šie ryšiai atrandami, kai aktyviai negalvojate apie problemą ar užduotį. Kažkas kažką pasako arba kažką perskaitote, kas netikėtai siejasi su problema, ir staiga pažvelgiate į ją naujai. Buvimas naujoje aplinkoje arba patyrimas kažko, ko anksčiau nepatyrėte, taip pat leidžia pamatyti ryšius, kurie padės žvelgti į užduotis kitaip.

Koks geriausias būdas (ar vienas geriausių būdų) tobulinti savo kūrybinius įgūdžius?

Savo kūrybiškumo atskleidimas gali padėti jums eksperimentuoti. Kad ir kokia neįprasta idėja būtų, kūrybingas žmogus nori ją išbandyti ir patikrinti, ar ji veikia. Jis nesėkmę laiko galimybe pasimokyti ir tobulėti. Norėdami ugdyti šį įgūdį, bandykite spręsti problemą koreguodami ir permąstydami savo idėjas, kol rasite sprendimą.

Eksperimentavimas ir bandymas – vienas geriausių būdų tobulinti kūrybinius įgūdžius ir padidinti tikimybę sugalvoti naujų idėjų. Tad kaip šį procesą padaryti efektyvesnį?

Manote, kad turite originalią, pelningą ir klientui naudingą verslo idėją, bet turite rasti jai finansavimą. Turite sugalvoti, kaip ją pristatyti investuotojams.

Kaip įvertinsite savo verslo idėją prieš kreipdamiesi dėl finansavimo?

Po idėjų generavimo sesijos turite beveik 10 verslo idėjų. Turite jas įvertinti ir įgyvendinimui pasirinkti tik vieną – aktualiausią.

Pagal kokius prioritetus vertinsite šias idėjas ir atrinksite tą vienintelę?

Turite verslo idėją ir norite, kad jūsų verslas būtų draugiškas aplinkai.

Kokių veiksmų imsitės verslo pradžios etape, kad tai užtikrintumėte?

Dirbdami kažkuriuo metu sužinote, kad turite prieigą prie neskelbtinų duomenų ir kitos asmeninės verslo partnerio įmonės informacijos. Galėtumėte panaudoti šiuos duomenis savo verslo plėtrai.

Kaip elgtumėtės?

Jūsų laukia svarbi užduotis ir bijote, kad nebūsite pasiruošę šiam iššūkiui, kad jums gali nepavykti.

Ką darysite?

Laukia ilgalaikė užduotis, tačiau visa neturite motyvacijos jos imtis, nes tam reikia daug administracinio darbo

Kaip elgsitės?

Esate už žmogiškųjų išteklių valdymą atsakingas asmuo. Vienas labai svarbus darbuotojas paliko jūsų įmonę, todėl turite rasti naują darbuotoją.

Kokių veiksmų imsitės, kad surastumėte naują darbuotoją?

Vieno darbuotojo darbo kokybė pradeda sparčiai blogėti, kiti darbuotojai tai pastebi.

Kaip manote, koks yra geras šios situacijos sprendimas?

Apibrėžęs savo projekto veiklos planą, sąnaudas ir finansinius poreikius, užsiminiau, kad man trūksta sandėliavimo vietos.

Kokių veiksmų turėčiau imtis?

Apibrėžę projekto sąnaudas, pinigų srautus ir sąnaudų padengimo ribą, užsiminėte, kad jūsų projektui reikia papildomų finansavimo išteklių.

Kokių veiksmų imsitės, kad rastumėte papildomų finansinių išteklių?

Apibrėžę projekto sąnaudas, pinigų srautus ir sąnaudų padengimo ribą, užsiminėte, kad jūsų komercinė veikla netaps pelninga net ir po 3 metų.

Kokių veiksmų imatės, kad išspręstumėte šią problemą?

Pasirengę pradėti savo verslą? Turite pasirinkti tinkamą įmonės išteklių planavimo (ERP) programinės įrangos paketą.

Kaip elgsitės, kad priimtumėte teisingą sprendimą?

Kasdien vadovaujant įmonei reikia nuolat priimti sprendimus, kurie tiktų tą konkretų momentą.

Kaip sumažinti riziką, kad bus priimtas neteisingas sprendimas?

Kai reikia priimti sprendimą ir atsižvelgti į objektyvius ir subjektyvius faktus, kurie gali turėti įtakos jo veiksmingumui, sprendimų priėmimo procese reikia atsižvelgti į tam tikrus kintamuosius.

Kaip priimti teisingą sprendimą?

Vadovavimas verslui reikalauja prisiimti vadovavimo pareigas: planavimą, organizavimą, lyderystę ir kontrolę. Tačiau lyderystė versle ne visada reiškia vadovavimą, o vadovavimas verslui ne visada reiškia lyderystę. Kita vertus, lyderystė ir vadovavimas verslui gali įnešti skirtingomis kryptimis veikiančių jėgų, kurios gali pakenkti įmonės veiklai.

Kokį svorį turėtų turėti lyderystė ir (arba) vadovavimas, kad būtų užtikrinta veiksminga jūsų verslo veikla?

Kai jau esate įsteigę įmonę, turite jai vadovauti, todėl turite pasitelkti įvairias priemones, kad įgyvendintumėte savo idėją ir pasiektumėte rezultatų.

Kaip padėti įsivažiuoti vadovavimo procesui?

Radote sprendimą, kaip išspręsti įsisenėjusią problemą darbovietėje. Be to, sprendimą radusiam žmogui žadamas patrauklus atlygis, tačiau šiam sprendimui reikia komandinio darbo.

Kaip bendraujate su komandos draugais problemų sprendimo etapuose?

Įstaiga, kurioje dirbate, sukuria naują komandą su žmonėmis iš skirtingų skyrių naujai iniciatyvai.

Koks jūsų požiūris į šią komandą, kurią sudaro žmonės, su kuriais anksčiau nedirbote?

Praktikantas, kuris ką tik pradėjo su jumis dirbti, pasako, kad yra paprastesnis ir naudingesnis būdas už tą, kurį visada naudojote savo versle.

Kaip elgiatės?

Ėmėtės naujoviškos iniciatyvos, kurią gerai ištyrėte, tačiau rezultatai buvo neigiami.

Kokių veiksmų imsitės?

Ėmęsi teisingų veiksmų atgaivinote gerą idėją ir viskas atrodo gerai. Tačiau darote pažangą ne taip greitai, kaip norėtumėte, atsižvelgiant į jūsų tikslus.

Kokių veiksmų turėtumėte imtis, kad įveiktumėte šiuos iššūkius?

Your score is

The average score is 0%

0%

Exit

Download the PDF versions

English version

Download

Lithuanian version

Download

Italian version

Download

Portuguese version

Download

Turkish version

Download

French version

Download